Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar.

Kapet dhe ndalohet 27-vjeçari i shpallur në kërkim për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”.

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan në bashkëpunim me Forcën e Posaçme ” Shqiponja”, në DVP Elbasan, kapën dhe ndaluan shtetasin:

Xh. M., 27 vjeç, banues në fshatin Katund i Ri, Elbasan.

Ky shtetas, në datën 10.01.2021, është konfliktuar për motive të dobëta me shtetasin M. M., 33 vjeç, banues në fshatin Katund i Ri, Elbasan dhe e ka goditur atë me mjet të mprehtë (thikë).

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme procedurale.

Work continues to apprehend nationally wanted persons.

The 27-year-old man declared wanted for the criminal offenses “Intentionally inflicting grievous bodily harm” and “Illegal possession of a cold weapon” is arrested and detained.

Following the work to apprehend persons declared nationally wanted, the Crime Investigation Specialists at the Elbasan Police Commissariat in cooperation with the Special Force “Eagle”, at the Elbasan DVP, arrested and detained the citizen:

Xh. M., 27 years old, resident in the village of Katund i Ri, Elbasan.

This citizen, on 10.01.2021, had a conflict for weak motives with the citizen M. M., 33 years old, resident in the village of Katund i Ri, Elbasan and hit him with a sharp tool (knife).

The investigative materials were forwarded to the Prosecution at the Elbasan Court of First Instance, for further procedural actions.