Elbasan

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla.

Arrestohen në flagrancë dy shtetas që posedonin dhe shpërndanin lëndë narkotike.

Sekuestrohen doza me lëndë narkotike kokainë, 2 aparate celular, një peshore e vogël elektronike dhe para të përfituara nga shitja e lëndës narkotike.

Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla, gjatë kontrolleve të shtuara për rritjen e parametrave të sigurisë, specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasit:

S. B., 31 vjeç dhe E. Z. (D), 33 vjeç, të dy banues në Elbasan.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi në lagjen “28 Nëntori”, Elbasan, gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj tyre dhe gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit E. Z. (D), shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale doza me lëndë narkotike të dyshuar kokainë, 2 aparate celularë, një peshore të vogël që shërbente për peshimin e lëndës narkotike dhe një sasi parash të përfituara nga shitja e lëndës narkotike.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

 

Elbasan

Another case of dispersing hard drugs in small doses is hit.

Two citizens who possessed and distributed narcotics are arrested in flagrante delicto.

Doses of cocaine, 2 mobile phones, a small electronic scale and money obtained from the sale of narcotics were seized.

Following the work to crack down on the criminal activity of distributing hard drugs in small doses, during the increased controls for increasing the security parameters, the specialists for Investigation of Narcotics and Illegal Trafficking in DVP Elbasan arrested in flagrante delicto the citizens:

S. B., 31 years old and E. Z. (D), 33 years old, both residents of Elbasan.

The arrest of these citizens was made after in the neighborhood “28 Nëntori”, Elbasan, during the physical control exercised against them and during the control exercised in the apartment of the citizen EZ (D), the Police services found and seized as material evidence doses of suspected cocaine, 2 mobile phones, a small scale used to weigh the narcotics and an amount of money obtained from the sale of the narcotics.

The materials were handed over to the Prosecutor’s Office of the Elbasan Judicial District, for the criminal offense “Production and sale of narcotics”.
Seen by Fatos at 20 May 2021 at 8:48 PD