Bayerni mundi 1-0 PSG-në në finalen e Champions League mbrëmjen e djeshme në një ndeshje spektakolare, e cilapër fatin e keq u luajt pa tifozë në Lisbonë të Portugalisë për shkak të pandemisë COVID-19.

Fitorja e gjermanëve gëzoi pa masë bavarezër, por trishtoi shumë parisienët. Një prej lojtarëve që e përjetoi më shumë disfatën ishte edhe braziliani Neymar.

Futbollisti më i shtrenjtë i historisë së futbollit, nuk mundi dot të ndihmonte ekipin e tij të fitonte trofeun dhe pas ndeshjes ka shpërthyer në lot.

Gjyqtari Orsato, vërshëlleu fundin e finales, ndërsa në momentin që po përshëndetej me futbollistin Alaba, Neymar, nuk i ka mbajtur dot lotët. Pamjet kanë bërë xhiron e rrjetit:

Bayern beat PSG 1-0 in the Champions League final last night in a spectacular match, which unfortunately was played without fans in Lisbon, Portugal due to the COVID-19 pandemic.

The victory of the Germans greatly rejoiced the Bavarians, but greatly saddened the Parisians. One of the players who experienced the most defeat was the Brazilian Neymar.

The most expensive football player in the history of football, could not help his team to win the trophy and after the match he burst into tears.

Judge Orsato whistled the end of the final, while at the moment he was greeting the football player Alaba, Neymar, he could not hold back his tears. The images have made the rounds of the network: