Hekuran Billa, 40 vjeç është personi i cili mbeti viktimë mbrëmjen e djeshme në një atentat të kryer në zonën e quajtur “Komuna e Parisit” në kryeqytet.

Ai u ekzekutua me armë zjarri teksa ishte në timon. Billa humbi kontrollin e mjetit dhe u përplas me disa mjete të tjera dhe humbi jetën në makinën luksoze.

Mësohet se autori i krimit u largua me shpejtësi nga vendngjarja duke u ndihmuar edhe nga persona të tjerë. Billa, me origjinë nga Kukësi banonte në Domje të Tiranës dhe mësohet se ishte pronar në disa biznese. Në njërin prej të cilëve, tregtonte makina me qira. NË QKB, ai rezulton pronar i ‘Car Rent Albania’, prej të cilit kishte marrë edhe nofkën, “kuksiani i makinave me qira”.

Ai ishte person me precedentë penalë dhe të shkuar të errët kriminale. Viktima ishte dënuar me burgim të përjetshëm në Britaninë e Madhe dhe ishte në kërkim nga autoritet, ndërsa atje njihej me emrin Herland Bilali.

Së fundmi mësohet se viktima kishte njohje edhe me personazhe të njohur të muzikës. Ai shihet në një foto të me reperin e njohur, Noizyn, Lil Kolin, dhe Varrosin pjesë e grupit OTR.

Në foton e postuar ai e uron reperin për ditëlindje.

 

Hekuran Billa, 40, is the person who was killed last night in an assassination attempt in the area called “Paris Commune” in the capital.

He was shot while at the wheel. Billa lost control of the vehicle and collided with several other vehicles and lost his life in the luxury car.

It is learned that the perpetrator quickly left the scene with the help of other people. Billa, originally from Kukes, lived in Domje, Tirana, and is said to have owned several businesses. In one of them, he was renting cars. In the NBC, he turns out to be the owner of ‘Car Rent Albania’, from which he also got the nickname, “car rental courier”.

He was a person with a criminal record and a dark criminal background. The victim was sentenced to life in prison in the UK and was wanted by authorities, known there as Herland Bilali.

It has recently been learned that the victim also had acquaintances with well-known music personalities. He is seen in a photo with well-known rapper Noizy, Lil Colin, and Varros as part of the OTR band.

In the photo posted, he congratulates the rapper on his birthday.