Këtë të hënë në një fabrikë mediat italiane raportojnë për shpërthim në një fabrikë fishekzjarrësh.

Si pasojë e këtij shpërthimi janë raportuar tre viktima.

Ngjarja mësohet se ka ndodhur në Casalbordino, në provincën Chieti.

Ndërkohë zjarrfikësit të cilët kanë ndërhyrë për të vënë në kontroll flakët shprehen se 3 persona kanë humbur jetën dhe po ashtu është bllokuar trafiku për ata që udhëtojnë në jug.

This Monday in a factory, the Italian media report about an explosion in a fireworks factory.

Three victims were reported as a result of this explosion.

The incident is learned to have taken place in Casalbordino, in the province of Chieti.

Meanwhile, firefighters who have intervened to control the flames say that 3 people have lost their lives and traffic has also been blocked for those traveling south.