Një 51-vjeçar mbeti i plagosur mëngjesin e sotëm pas një shpërthimi në një stacion pompimi të naftës, që administrohet nga kompania “ANIO”.

Burime nga bluzat e bardha bëjnë me dije se gjendja shëndetësore e tij paraqitet e stabilizuar.

51-vjeçari ka djegie të shkallës së parë në 40% të trupit ndodhet në sallën e Reanimacionit.

“Sot rreth orës 07:30, në vendin e quajtur “Qafa e Kashit”, në një firmë private nafte, gjatë procesit të punës, në tubacionin e furnizimit ka marë flakë në sipërfaqe një depo e dekantimit të naftës. Për pasojë ka marë djegie sipërfaqësore një punëtor i kësaj kompanie, shtetasi V. B., rreth 50 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve” njoftoi policia.

Shpërthim në stacionin e pompimit të naftës në Ballsh,

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

A 51-year-old man was injured this morning after an explosion at an oil pumping station, which is administered by the company “ANIO”.

Sources from the white shirts suggest that his health condition appears to be stable.

The 51-year-old has first-degree burns on 40% of his body located in the intensive care unit.

Today around 07:30, in the place called “Qafa e Kashit”, in a private oil company, during the work process, in the supply pipeline, an oil decanting depot caught fire on the surface. As a result, it burned. surface an employee of this company, citizen VB, about 50 years old, who is in the hospital under the care of doctors “announced the police.

Explosion at Ballsh oil pumping station,

The investigative team is at the scene and is working to fully clarify the circumstances of the event.