Një i ri shqiptar ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore pasi u ndje keq gjatë një ndeshje futbolli me miqtë e tij.

Ngjarja ndodhi në Treviso, ndërsa mësohet se djali humbi ndjenjat dhe u përplas në tokë ndërsa po luante.

Sipas medias vendase dyshohet se 21 vjeçari shqiptar ka pësuar probleme kardiake. A.N, me origjinë shqiptare ndodhet aktualisht I shtruar një njësinë koronare në spitalin Ca’Foncello në Treviso në gjendje të rëndë për jetën.

Ngjarja ndodhet paraditen e sotme, vetëm 20 minuta pasi ndeshja kishte filluar.

Miqtë filluan ti bënin masazh, ndërkohë që I riu humbi edhe koshiencën.

Thuhet se i riu vuante që nga vogëlia me probleme kardiake, për këtë arsye e kishte të ndaluar të sforcohej në aktivitete sportive.

An Albanian youth is in serious health after feeling bad during a football match with his friends.

The incident happened in Treviso as it is learned that the boy lost his senses and crashed to the ground while playing.

According to local media, the 21-year-old Albanian is suspected to have had cardiac problems. A.N, of Albanian origin, is currently hospitalized in a coronary unit at Ca’Foncello Hospital in Treviso in serious condition for life.

The event takes place today, just 20 minutes after the match had begun.

Friends began to massage, while the young man also lost consciousness.

The youngster is said to have been suffering from cardiac problems since childhood, so he was forbidden to exercise in sports.