Një aksident i rëndë është regjistruar në orët e para të mbrëmjes në unazën jugore të qytetit të Elbasanit.

Një mjet tip “Volkswagen” ka përplasur 16-vjeçaren me inicialet D.T. e cila ka humbur jetën në vend.

Sipas të dhënave në momentin e përplasjes së 16- vjeçares, ishin të pranishëm prindërit dhe motra e saj të cilët e kanë parë të gjithë skenën. Për vajzën nuk ka pasur asnjë mundësi shpëtimi pasi përplasja ka qenë e fortë.

Në vendin e ngjarjes mbërriti policia dhe një grup hetimor të cilët kryen veprimet proceduriale për të zbardhur rrethanat e këtij aksidenti.
Drejtuesi i automjetit është shoqëruar nga policia

Elbasan/Informacion paraprak
Në unazën e qytetit Elbasan, mjeti tip “Volksëagen”, me drejtues shtetasin G.A.,banues në Elbasan, si pasojë e motit të keq ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka perplasur një shtetase e cila ishte këmbësore ,dhe për pasojë ka humbur jetën.
Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Elbasan, për veprime të mëtejshme.
Grupi hetimore ndodhet në vendngjarje dhe po punon për dokumentimin e plotë të ngjarjes.

A serious accident was recorded in the early hours of the evening in the southern ring of the city of Elbasan.

A “Volkswagen” type vehicle has collided with the 16-year-old with the initials D.T. which has lost its life in the country.

According to the data at the time of the collision of the 16-year-old, her parents and sister were present who saw the whole scene. For the girl there was no chance of escape as the collision was strong.

Police and an investigative team arrived at the scene and carried out procedural actions to clarify the circumstances of this accident.
The driver of the vehicle was accompanied by the police

Elbasan / Preliminary information
In the ring road of the city of Elbasan, the vehicle type “Volkswagen”, driven by the citizen G.A., resident in Elbasan, as a result of bad weather lost control of the vehicle and crashed into a citizen who was a pedestrian, and consequently lost her life.
The driver of the vehicle was escorted to the Elbasan Police Station, for further actions.
The investigative team is at the scene and is working to fully document the event.