Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pas mesnatës së kaluar në fshatin Byshek të Elbasanit. Policia bën me dije se është qëlluar në drejtim të një makine, ku udhëtonin babë e bir.

Është qëlluar me armë 48-vjeçari Petrit Çarçiu, të cilit më herët i kanë djegur edhe lokalin që ka në pronësi.

Ndërkohë, i pyetur në polici mbi ngjarjen e natës së kaluar, Çarçiu ka thënë se është qëlluar me armë nga një këmbësor. Ndërkohë, nga të shtënat fatmirësisht nuk ka pasur asnjë të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Njoftimi i policisë:
Rreth orës 00:30, në fshatin Byshek, Elbasan, shtetasi P.Ç, banues në fshatin Shushicë, Elbasan ka njoftuar Sallën Operative të DVP Elbasan se në rrethana ende të paqarta është qëlluar me armë zjarri në drejtim të mjetit të tij i cili udhëtonte sëbashku me djalin.

Nga të shtënat nuk ka asnjë të plagosur por vetëm dëme materiale të mjetit me të cilët udhëtonin shtetasit e lartëpërmendur. Shërbimet e Policisë vijojnë punën për sqarimin dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit.

Gunshots were recorded after midnight in the village of Byshek in Elbasan. Police say they were shot in the direction of a car carrying father and son.

48-year-old Petrit Çarçiu was shot with a gun, and his premises were previously set on fire.

Meanwhile, when asked by the police about last night’s event, Çarçiu said that he was shot by a pedestrian. Meanwhile, fortunately no one was injured in the shooting, but only material damage.

Police notification:
At around 00:30, in the village of Byshek, Elbasan, citizen P.Ç, resident of the village of Shushicë, Elbasan informed the DVP Elbasan Operating Room that in still unclear circumstances he was shot with a firearm in the direction of his vehicle which was traveling. together with the son.

No one was injured in the shooting, but only material damage to the vehicle with which the aforementioned citizens were traveling. Police services continue to work to clarify and clarify the circumstances of the event, in order to identify and apprehend the perpetrator.