Një vatër zjarri është regjistruar në bodrumin e një pallati 12 katësh në Elbasan.
Burimet bëjnë me dije se zjarri ka rënë në bodrumin e një pallati 12 katësh, ndërsa menjëherë janë evakuuar të gjithë banorët.

Njoftimi: Elbasan/ Informacion paraprak

Në lagjen “Kongresi i Elbasanit” në bodrumin e një pallati ka rënë zjarr dhe janë djegur disa materiale të një biznesi në pronësi të shtetasit D. Ç., dhe nuk ka probleme në jetën e banorëve.

Nga hetimi parapra dyshohet se zjarri ka rënë për shkaqe aksidentale.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e zjarrfikëses si dhe forcat e policisë për të bërë të mundur fikjen e zjarrit.

A fire was recorded in the basement of a 12-storey building in Elbasan.
Sources suggest that the fire broke out in the basement of a 12-storey building, while all residents were immediately evacuated.

Notice: Elbasan / Preliminary information

In the neighborhood “Congress of Elbasan” in the basement of a building has caught fire and burned some materials of a business owned by the citizen D. Ç., And there are no problems in the lives of residents.

From the preliminary investigation it is suspected that the fire fell due to accidental causes.

Firefighters and police forces are at the scene to make the fire possible.