Policia ka arrestuar 26-vjeçarin Florian Tonuzi, i cili vrau me thikë vëllanë e tij gjatë ditës së djeshme në Maqellarë të Dibrës.

Sipas njoftimit të policisë, ai është arrestuar pranë banesës së tij, ku kishte shkuar për të parë teksa varrosnin vëllain e tij.

Përpara se të vriste 23-vjeçarin Benard Tonuzi, ai ka dhunuar edhe babain e tij dhe sherri mes tyre ka përfunduar në një tragjedi.

Mësohet se 26-vjeçari ka qenë përdorues i lëndëve narkotike, ndërsa nga banorët e zonës njihej si një njeri agresiv.

Sipas Fax News, nëna dhe motra e 26-vjeçarit kanë negociuar për dorëzimin e tij, ndërsa i kanë kërkuar policisë që i riu të mos dhunohej.

Police have arrested 26-year-old Florian Tonuzi, who stabbed his brother to death yesterday in Maqellara, Dibra.

According to the police report, he was arrested near his apartment, where he had gone to see while burying his brother.

Before killing 23-year-old Benard Tonuzi, he also raped his father and the quarrel between them ended in a tragedy.

It is learned that the 26-year-old was a user of narcotics, while he was known by the locals as an aggressive man.

According to Fax News, the 26-year-old’s mother and sister have negotiated his surrender, while asking the police not to rape the young man.