Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e kësaj të enjtje në Vlorë.

Policia bën me dije se shtetasi me iniciale G.B. është gjetur i pajetë në një kanal në lagjen “24 Maji”,në Vlorë.

Paraprakisht dyshohet se ky shtetas është rrëzuar aksidentalisht kur ka qenë duke ecur dhe për pasojë është mbytur në kanal.

“Më datë 14.01.2021, rreth orës 07:00, në lagjen “24 Maji”, Vlorë, në anë të një kanali është gjetur pa shenja jete shtetësi G. B., rreth 50 vjeç, banues në Vlorë, i cili vuante nga sëmundja e epilepsisë.

Nga verifikimet paraprake nuk konstatohen shenja dhune. Dyshohet se ky shtetas është rrëzuar aksidentalisht kur ka qenë duke ecur dhe për pasojë është mbytur në kanal”, thuhet në njoftimin e policisë.

 

A dead body was found this Thursday morning in Vlora.

Police suggest that citizen with initials G.B. was found dead in a canal in the neighborhood “24 Maji”, in Vlora.

It is previously suspected that this citizen accidentally fell while walking and consequently drowned in the canal.

On 14.01.2021, around 07:00, in the neighborhood “24 Maji”, Vlora, on the side of a canal was found without signs of life citizen GB, about 50 years old, resident in Vlora, who was suffering from epilepsy . Preliminary verifications show no signs of violence. It is suspected that this citizen accidentally fell while he was walking and as a result he drowned in the canal “, it is said in the police announcement.