Një person i pajetë është gjetur këtë të hënë në një përrua në Devoll.

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në fshatin Grapsh, Devoll, ku është gjetur pa shenja jete nga banorët e zonës, një shtetas ende i paidentifikuar.

Sipas informacioneve të deritanishme dyshohet se mund të jetë emigrant i paligjshëm.

Paraprakisht në trupin e viktimës nuk janë konstatuar shenja dhune dhe dyshohet se ky shtetas mund të ketë gjetur vdekjen për shkaqe aksidentale.

Njoftimi i policisë:

Më datë 25.01.2021, rreth orës 10:20, në fshatin Grapsh, Devoll, në një përrua, është gjetur pa shenja jete nga banorët e zonës, një shtetas ende i paidentifikuar, i cili nga të dhënat e para dyshohet se mund të jetë emigrant i paligjshëm.

Nga kqyrja paraprake e trupit të tij, nuk janë konstatuar shenja dhune dhe dyshohet se ky shtetas mund të ketë gjetur vdekjen për shkaqe aksidentale.

Trupi i pajetë do të dërgohet drejt morgut, ku pritet përgjigjja e ekspertizës mjekoligjore për të përcaktuar shkakun e vdekjes.

Grupi hetimor, po punon për të identifikuar viktimën si dhe për të zbardhur rrethanat e ngjarjes.

A dead person was found this Monday in a stream in Devoll.

Police suggest that the event took place in the village of Grapsh, Devoll, where a still unidentified citizen was found without signs of life by the residents of the area.

According to the information so far, it is suspected that he may be an illegal immigrant.

No signs of violence were found on the victim’s body and it is suspected that this citizen may have died due to accidental causes.

Police notification:

On 25.01.2021, around 10:20, in the village of Grapsh, Devoll, in a stream, was found without signs of life by the inhabitants of the area, a still unidentified citizen, who from the first data is suspected to be illegal immigrant.

From the preliminary examination of his body, no signs of violence were found and it is suspected that this citizen may have died due to accidental causes.

The dead body will be sent to the morgue, where a forensic examination is expected to determine the cause of death.

The investigative group is working to identify the victim and to clarify the circumstances of the event