Paris Saint-Germain po përgatitet për ndeshjet e Champions League, teksa zbriti në fushë kundër skuadrës belge Waasland-Beveren mbrëmjen e djeshme.

Skuadra franceze ishte duke fituar 2-0, ndërsa fitoi një penallti në fund të pjesës së parë.

Neymar mori përgjegjësinë që të gjuante atë, teksa ka provokuar edhe portierin kundërshtar se nga cili kënd e dëshironte gjuajtjen e penalltisë.

Megjithatë, braziliani vendosi që të mashtronte portierin kundërshtar dhe të asistonte tek Mauro Icardi që shënoi për 3-0.

Skuadra që drejtohet nga Thomas Tuchel fitoi 7-0, ndërsa 28-vjeçari Neymar ishte ylli i mbrëmjes.

Neymari edhe pse në këtë edicion ka luajtur vetëm 15 ndeshje, ka arritur të realizojë 13 gola dhe ka bërë gjashtë asistime me PSG-në.

Paris Saint-Germain is preparing for the Champions League matches, as it went down on the field against the Belgian team Waasland-Beveren last night.

The French team was winning 2-0 while winning a penalty at the end of the first half.

Neymar took the responsibility to shoot him, as he also provoked the opposing goalkeeper from which angle he wanted to shoot the penalty.

However, the Brazilian decided to cheat the opposing goalkeeper and assist Mauro Icardi who scored for 3-0.

The team led by Thomas Tuchel won 7-0, while 28-year-old Neymar was the star of the evening.

Neymari, although he has played only 15 games in this edition, has managed to score 13 goals and has made six assists with PSG.