Arsenal po kalon një moment të vështirë në Premier Leaguen angleze. “Topçinjtë” dështuan mbrëmjen e djeshme edhe ndaj Burnley. Ekipi i Mikel Artetës humbi 0-1 në shtëpi, duke regjistruar disfatën e tretë radhazi në kampionat.

Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, teksa në 45 minutat shkoi gjithçka keq për ekipin vendas. Futbollisti me origjinë shqiptare, Granit Xhaka nuk u përmbajt në minutën e 58-të, teksa kapi një kundërshtar prej fyti dhe mori karton të kuq. Tifozët janë të irrituar me gjestin e Xhakës, i cili mban edhe shiritin e kapitenit te Arsenali.

Arsenal are going through a difficult moment in the English Premier League. The “Gunners” failed last night against Burnley as well. Mikel Arteta team lost 0-1 at home, recording the third defeat in a row in the championship.

The first half ended with untouched nets, as in 45 minutes everything went badly for the home team. The football player of Albanian origin, Granit Xhaka did not restrain himself in the 58th minute, as he caught an opponent by the throat and received a red card. Fans are irritated by Xhaka’s gesture, who also holds the Arsenal captain’s armband.