Partizani, Laçi dhe Vllaznia. Të tre skuadrat e Kategorisë Superiore ia kanë dalë të kalojnë raundin e parë në Conference League. Emocionuese ndeshja në Shkodër mes kuqebluve vendas dhe boshnjakëve të Siroki Brijeg.

Këta të fundit fituan 3-1 takimin e parë, ndërsa përballja e sotme përfundoi me suksesin fantastik 3-0 të skuadrës së Thomas Brdaric, që i dhuron një kualifikim të paharrueshëm tifozëve të shumtë që kishin pushtuar “Loro Boriçin”.

Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa vendasit nuk u përmbajtën aspak në fraksionin e dytë, gjatë së cilit ia dolën të realizojnë tre golat që duheshin për të kaluar në raundin tjetër, aty ku Vllaznia do të ketë përballë qipriotët e AEL Limassol.

Fahrudin Djurdjevic, sulmuesi nga Maqedonia e Veriut dhe një nga afrimet e Vllaznisë në merkato, shënoi dy gola (49′ dhe 79′). Mes tyre gjeti rrjetën e Sirokit Eni Imami (62′). Ekipi shkodran menaxhoi mirë minutat e mbetura dhe në fund shpërtheu festa në “Loro Boriçi”.

Partizani, Laçi and Vllaznia. All three Superior Category teams have made it to the first round of the Conference League. Exciting match in Shkodra between the local red and blues and the Bosnians of Siroki Brijeg.

The latter won the first meeting 3-1, while today’s confrontation ended with the fantastic 3-0 success of Thomas Brdaric’s team, which gives an unforgettable qualification to the many fans who had conquered “Loro Boric”.

The first half ended without goals, while the locals did not restrain themselves at all in the second fraction, during which they managed to score the three goals needed to advance to the next round, where Vllaznia will face the Cypriots of AEL Limassol.

Fahrudin Djurdjevic, the striker from Northern Macedonia and one of Vllaznia’s approaches to the market, scored two goals (49 ′ and 79.). Among them found the net of Sirok Eni Imami (62 ′). The team from Shkodra managed the remaining minutes well and in the end the party exploded in “Loro Borici”.