Guardia Di Finanza ka ushtruar paraditen e sotme kontrolle nga ajri për lëndë narkotike në zonën e Elbasanit dhe Librazhdit.

Burime bëjnë me dije për abcnews.al se aksioni po vazhdon prej orëve të natës.

Kontrollet po vijojnë pikërisht në zonën ku rreth një muaj më parë policia sekuestroi rreth parë 1039 bimë kanabis. Nuk dihen ende detaje të tjera nga operacioni.abcnews

 

The Guardia Di Finanza has exercised this morning air controls for narcotics in the area of Elbasan and Librazhd.

Sources inform abcnews.al that the action is continuing from the night hours.

Controls are continuing exactly in the area where about a month ago the police seized the first 1039 cannabis plants. No other details of the operation are known yet.abcnews