Mbrëmjen e së martës është qëlluar me armë zjarri në drejtim të një makine.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në lagjen “Nënë Tereza” , Lezhë ku në rrethana ende të paqarta, është qëlluar me armë zjarri në drejtim të mjetit me drejtues shtetasin Eduart Pica, 25 vjeç.

Ndërkohë deri më tani nuk ka asnjë informacion në lidhje me identitetin e autorit të kësaj ngjarje.

Njoftimi i policisë:

Në lagjen “Nënë Tereza” , Lezhë në rrethana ende të paqarta, është qëlluar me armë zjarri në drejtim të mjetit me drejtues shtetasin E.P.,25 vjeç.

Në vendin e ngjarjes ndodhen shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Nga verifikimet e bëra nga shërbimet e Policisë, rezulton se nuk ka persona të dëmtuar.

Nga shërbimet e DVP Lezhë dhe Komisariatit të Policisë Lezhë janë ngritur pika kontrolli në akset rrugore dhe vijon krehja e zonës.

On Tuesday evening, a car was fired at in the direction of a car.

Sources suggest that the event took place in the neighborhood “Mother Teresa”, Lezha, where in still unclear circumstances, a firearm was fired at the vehicle driven by Eduart Pica, 25 years old.

Meanwhile so far there is no information about the identity of the author of this event.

Police notification:

In the neighborhood “Mother Teresa”, Lezha in still unclear circumstances, was shot with a firearm in the direction of the vehicle driven by the citizen E.P., 25 years old.

Police services and the investigative team are at the scene to clarify the circumstances of the event.

From the verifications made by the Police services, it results that there are no injured persons.

From the services of DVP Lezha and Lezha Police Commissariat, checkpoints have been set up on the road axes and the combing of the area continues.