Një 36-vjeçar ka mbetur i plagosur në orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Gjuricaj në Ishëm të Durrësit, teksa është qëlluar me armë zjarri. Policia thotë se ka mundur që të identifikohë dhe të shpallë në kërkim autorin, i cili është një 40-vjeçar nga Mirdita me inicialet G.S.

Njoftimi i Policisë:

Plagosi me armë zjarri një 36-vjeçar, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës kanë shpallur në kërkim dhe po punojnë për kapjen e shtetasit G. S., 40 vjeç, banues në Mirditë.

Ky shtetas, më datë 06.10.2020, rreth orës 01:00, në fshatin Gjuricaj, Ishëm, Durrës, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, ka plagosur me armë zjarri në këmbë, shtetasin E. T., 36 vjeç, banues në Ishëm, Durrës, i dënuar më parë për dhunim banese, kryer në bashkëpunim.

Shtetasi E. T. ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Plagosja e rëndë me dashje”.

A 36-year-old man was injured in the early hours of this morning in the village of Gjuricaj in Ishëm of Durrës, as he was shot with a firearm. Police say they were able to identify and declare the perpetrator wanted, who is a 40-year-old from Mirdita with the initials G.S.

Police Notice:

A 36-year-old man was wounded with a firearm, the perpetrator is identified and declared wanted.

Specialists for the Investigation of Crimes at the Durrës Police Commissariat have declared wanted and are working to apprehend the citizen G. S., 40 years old, resident in Mirdita.

This citizen, on 06.10.2020, around 01:00, in the village of Gjuricaj, Ishëm, Durrës, after an instant conflict for weak motives, wounded with a firearm in the leg, the citizen ET, 36 years old, resident in Ishëm , Durrës, previously convicted of domestic rape, committed in collaboration.

Citizen E. T. is in the hospital, under the care of doctors, out of danger for life.

The materials were passed to the Prosecutor’s Office of the Durrës Judicial District, for the criminal offenses “Illegal possession of weapons” and “Intentional grievous bodily harm”.