Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Ballshit, në lagjen “5 Shkurti”, ku është plagosur me armë zjarri shtetasi me inicialet P.S., 57-vjeç.

Uniformat blu kanë bërë të mundur arrestimin në kohë të tre personave që dyshohet se janë pjesëmarrës në plagosjen e 57-vjeçarit.

Njoftimi i plotë i policisë: Mallakastër

Plagosin rëndë një shtetas, Policia zbardh ngjarjen, identifikon dhe arreston në flagrancë 3 autorët.

Gjatë mbrëmjes së djeshme, në qytetin e Ballshit, në lagjen “5 Shkurti” është konstatuar i shtrirë përtokë në gjendje të rëndë shëndetësore shtetasi P. S., 57 vjeç.

Nga informacionet e siguruara në rrugë policore dhe pas punës hetimore e profesionale, Policia zbardhi ngjarjen, identifikoi, kapi dhe shoqëroi në Komisatiatin e Policisë Mallakastër tre shtetasit të cilët pas një konflikti të çastit për motive të dobëta kanë dhunuar fizikisht 57-vjeçarin.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, arrestuan në flagrancë shtetasit F. Z., 42 vjeç; F. A., 53 vjeç dhe F. M., 44 vjeç të tre banues në Mallakastër.

Shtetasi P. S., ndodhet në Spitalin e Traumës Tiranë në gjendje të rëndë shëndetësore, nën kujdesin e mjekëve.

Materialet do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje” e kryer në bashkëpunim.

 

A serious incident occurred this evening in the town of Ballsh, in the neighborhood “5 February”, where a citizen with the initials P.S., 57 years old, was wounded with a firearm.

The blue uniforms have made possible the timely arrest of three people suspected of participating in the injury of the 57-year-old.

Full police report: Mallakastër

A citizen is seriously injured, the Police uncovers the event, identifies and arrests in flagrante delicto the 3 perpetrators.

During yesterday evening, in the city of Ballsh, in the neighborhood “5 Shkurti” was found lying on the ground in serious health condition citizen P. S., 57 years old.

From the information provided by the police and after the investigative and professional work, the Police uncovered the event, identified, apprehended and escorted to the Mallakastër Police Commissariat three citizens who after an instant conflict for weak motives physically raped the 57-year-old.

At the end of the first investigative actions, the specialists for the Investigation of Crimes in the Mallakastër Police Commissariat, arrested in flagrante delicto the citizen F. Z., 42 years old; F. A., 53 years old and F. M., 44 years old all three residents in Mallakastër.

Citizen P. S., is in the Trauma Hospital in Tirana in serious health condition, under the care of doctors.

The materials will be forwarded to the Prosecutor’s Office at the Court of First Instance Fier for the criminal offense “Intentionally inflicting grievous bodily harm” committed in collaboration.