Dy persona kanë mbetur të plagosur pas të shtënave me armë zjarri që kanë ndodhur sonte rreth orës 17:00 në Kolovicë të Prishtinës.

Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 17:00 kemi marrë informatën se në lagjen Kolovicë në Prishtinë ka pas të shtëna me armë zjarri. Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë nisur një hetim lidhur me rrethanat e këtij rasti. Në këtë rast nga arma e zjarrit janë plagosur dy persona. Të njëjtit janë dërguar për trajtim mjekësor”, ka thënë Ahmeti.

Ahmeti ka bërë të ditur se me këtë rast një person i dyshuar është arrestuar.

“Lidhur me këtë rast Policia ka arrestuar një person të dyshuar dhe ka konfiskuar armën që dyshohet të jetë përdorur në rast. Aktualisht njësitet policore janë duke punuar në identifikimin dhe arrestimin e personave të tjerë të përfshirë në rast”, është shprehur ajo.

 

Two people were injured after gunfire that occurred around 17:00 tonight in Kolovica, Pristina.

The news was confirmed to the Telegraph by Kosovo Police Spokeswoman for the Pristina Region, Flora Ahmeti.

“At around 5pm we received information that there were gunshots in the Kolovica neighborhood of Pristina. Police units have arrived at the scene and launched an investigation into the circumstances of the case. In this case two people were injured by the firearm. They were sent for medical treatment ”, Ahmeti said.

Ahmeti announced that on this occasion a suspect was arrested.

“In connection with this case, the Police have arrested a suspect and confiscated the weapon allegedly used in the case. Currently police units are working to identify and arrest other persons involved in the case, ”she said.