Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maltë ditën e sotme, ku një shtetas shqiptarë ka rënë nga kati i 7-të i një pallati dhe si pasojë ka humbur jetë.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat vendase, dhe sipas policisë shqiptari ishte duke punuar në momentin që ka rënë nga lartësia e pallatit.

Nga plagët e marra në trup, ai ka gjetur vdekjen e menjëhershme .

A serious event occurred in Malta today, where an Albanian citizen fell from the 7th floor of a building and as a result lost his life.

The news was announced by the local media, and according to the police, the Albanian was working at the moment he fell from the height of the palace.

From the wounds received on the body, he died instantly.