Pas aksidentit të rëndë që u regjistrua gjatë ditës së djeshme në aksin rrugor Lezhë-Mamurras, në afërsi të rrugës së Shëngjinit, sot është mësuar se ka ndërruar jetë një nga personat e përfshirë në këtë ngjarje.

Mësohet se viktima është Elisabeta Gjopalaj, 32-vjeçe. Prej 24 orësh ajo ishte në gjendje kome në spitalin e Traumës në Tiranë.

Si pasojë e aksidentit të rëndë, e reja kishte marrë shumë dëmtime dhe kishte humbur shumë gjak, ndërsa i ka shkaktuar edhe vdekjen.

Aksidenti, sipas policisë ndodhi në afërsi të rrugës së Shëngjinit ku mjeti tip “Range Rover” me drejtues shtetasin K.S., është përplasur me mjetin me drejtuese shtetasen Elisabeta Gjopalaj dhe pasagjere D.Gj.. Drejtuesi i mjetit shtetasi K.S. është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Lezhë.

 

After the serious accident that was recorded yesterday on the road axis Lezha-Mamurras, near the road Shengjin, today it is learned that one of the persons involved in this event has passed away.

It is learned that the victim is Elisabeta Gjopalaj, 32 years old. For 24 hours she was in a coma at the Trauma Hospital in Tirana.

As a result of the serious accident, the young woman had received many injuries and had lost a lot of blood, while also causing her death.

The accident, according to the police, happened near Shengjin street where the vehicle type “Range Rover” driven by the citizen K.S., collided with the vehicle driven by the citizen Elisabeta Gjopalaj and passenger D.Gj .. The driver of the vehicle citizen K.S. was escorted to the Lezha Police Station.