Një 39 vjeçar me inicialet H.M, banues në fshatin Karbunarë, Vlorë është arrestuar në flagrancë ditën e sotme, nga policia e Himarës.

Sipas të dhënave infomacioneve të siguruara, arsyeja e arrestimit ka qenë për faktin se 39 vjeçari ka goditur me grushte dhe mjete të forta kunatin e tij S. A., 42 vjeç, të cilit i ka shkaktuar dëme fizike por edhe financiare pasi i ka dëmtuar edhe automjetin e tij.

Njoftimi i Plotë

Himarë

Goditi kunatin dhe më pas i dëmtoi mjetin, pas një konflikti të çastit, vihet në pranga 39-vjeçari.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Himarë kanë arrestuar në flagrancë shtetasin H. M., 39 vjeç, banues në fshatin Karbunarë, Vlorë.

Arrestimi i tij u bë pasi ka bërë kallëzim shtetasi S. A., 42 vjeç, banues në Fier, se në fshatin Dhërmi, për motive të dobëta, kunati i tij shtetasi H. M, e ka goditur me sende të forta dhe grushte, duke i shkaktuar dëmtime fizike, si dhe i ka dëmtuar xhamin e automjetit të tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme.

A 39-year-old man with the initials H.M, resident in the village of Karbunarë, Vlora, was arrested in flagrante delicto today, by the Himara police.

According to the information provided, the reason for the arrest was the fact that the 39-year-old hit his brother-in-law SA, 42 years old, with fists and strong tools, causing physical and financial damage after damaging his vehicle. his.

Full Notice

Himare

He hit his brother-in-law and then damaged the vehicle, after an instant conflict, the 39-year-old is handcuffed.

Specialists for the Investigation of Crime in the Himara Police Commissariat have arrested in flagrante delicto the citizen H. M., 39 years old, resident in the village of Karbunarë, Vlora.

His arrest was made after the citizen SA, 42 years old, resident in Fier, made a report that in the village of Dhërmi, for weak motives, his brother-in-law, citizen H. M, hit him with hard objects and fists, causing them physical injuries, as well as damaged the windshield of his vehicle.

The materials were forwarded to the Prosecutor’s Office of the Vlora Judicial District, for further actions.