Një 20-vjeçare është vënë në prangat e Pòlicisë, për shkak se ka aksidentuar për vdekje një 60-vjeçar në Fushë Krujë, dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes. Si të mos mjaftonte kjo e reja ka qenë pa patentë në momentin kur ka shkaktuar aksidentin.

Njoftimi i plotë i policisë:

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës kanë arrestuar shtetasen A. SH., 20 vjeçe, banuese në Burrel, pasi më datë 19.10.2020, në Fushë Krujë, duke drejtuar mjetin pa leje drejtimi, ka aksidentuar e më pas është larguar nga vendi i ngjarjes, shtetasin Z. D., 60 vjeç, banues në Fushë Krujë, i cili, si pasojë e plagëve të marra, ka ndërruar jetë disa orë pasi u dërgua në spitalin e Traumës Tiranë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

 

A 20-year-old woman was handcuffed by the Police, because a 60-year-old man was fatally injured in Fushë Krujë, and then left the scene. As if that was not enough this young woman was without a patent at the time she caused the accident.

Full police report:

Traffic specialists at the Local Police Directorate of Durrës have arrested the citizen A. SH., 20 years old, resident in Burrel, because on 19.10.2020, in Fushë Krujë, while driving without a driving license, he had an accident and then left. from the scene, citizen ZD, 60 years old, resident in Fushë Krujë, who, as a result of the received wounds, passed away a few hours after he was taken to the Trauma Hospital in Tirana.

The materials were forwarded to the Durrës Judicial District Prosecutor’s Office for further action.