Një përpjekje për vetëvrasje nga një burrë në San Diego, SHBA, u kthye në tragjedi edhe për një 29-vjeçare e qaujtur Taylor Kahle.

Ngjarja ndodhi në lagjen East Village të qytetit kalifornian ku burri vendosi t’i jepte fund jetës duke u hedhur nga një ndërtesë e lartë.

Por rastësia apo fati tragjik i 29-vjeçares bëri që ajo të humbte jetën pasi burri ra sipër saj teksa ajo po kalonte në rrugë.

Kahle u shpall e vdekur në vend, rreth orës 19.30 me orën lokale.

Dëshmitar i skenës së tmerrshme ishte i dashuri i saj me të cilin sapo kishte darkuar në një restorant në atë zonë.

Burri që tentoi vetëvrasjen u plagos rëndë nga goditja dhe u dërgua në spital, por ndërroi jetë pak minuta më vonë.

A suicide attempt by a man in San Diego, USA, turned into tragedy even for a 29-year-old named Taylor Kahle.

The incident took place in the East Village neighborhood of the California city where the man decided to end his life by jumping from a tall building.

But the coincidence or tragic fate of the 29-year-old caused her to lose her life after her husband fell on her as she was crossing the street.

Kahle was pronounced dead at the scene, at around 7.30pm local time.

Witness the horrific scene was her boyfriend with whom she had just had dinner at a restaurant in the area.

The man who attempted suicide was seriously injured by the blow and was taken to hospital, but died a few minutes later.