Policia e Elbasanit ka arrestuar një hajdut, i cili ditën e shtunë nën kërcënimin e armës grabiti një supermarket.

I arrestuari është Florenc Hida 35 vjeç, lindur në Elbasan dhe banues në lagjen “28 Nentori”.

autori i grabitjes, i divorcuar, ishte dënuar edhe për parë për vjedhje me dhunë.

Gjatë kontrollit 35-vjeçarit iu sekuestrua pistoleta që përdori për grabitjen.

Elbasan police have arrested a thief who robbed a supermarket on Saturday at gunpoint.

The arrested is Florenc Hida 35 years old, born in Elbasan and resident in the neighborhood “28 Nentori”.

the perpetrator of the robbery, divorced, had also been convicted of first-degree robbery.

During the search, the 35-year-old was seized the pistol he used for the robbery