Policia e Mallakastrës ka arrestuar një 30-vjeçare, e cila ditën e djeshme ka qëlluar me thikë babain e saj dhe vëllain pas një sherri në familje. 30-vjeçarja me inicialet E.H., vuan nga probleme të shëndetit mendor, ndërkohë që babai dhe vëllai i saj ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Dhunë në familje”.

Njoftimi i policisë: Mallakastër

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, arrestuan shtetasen E. H., 30 vjeçe, banuese në Drenovë, Mallakastër.

Në datë 06.02.2021, rreth orës 22:00, në fshatin Drenovë, Mallakastër, në banesë, shtetasja E. H (e cila vuan nga probleme të shëndetit mendor), për motive të dobëta ka goditur me një mjet prerës (thikë), babain e saj, shtetasin F. H., 60 vjeç dhe vëllain, shtetasin N. H., 27 vjeç, të cilët ndodhen në spitalin Rajonal Fier, nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

Materialet do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Dhunë në familje”.

 

Mallakastra police have arrested a 30-year-old woman, who yesterday stabbed her father and brother after a family quarrel. The 30-year-old with the initials E.H., suffers from mental health problems, while her father and brother are in the hospital under the care of doctors, out of danger for life.

The materials were passed to the Prosecutor’s Office at the Fier Court of First Instance for the criminal offense “Domestic Violence”.

Police report: Mallakastër

Specialists for the Investigation of Crimes at the Mallakastër Police Commissariat, arrested the citizen E. H., 30 years old, resident in Drenovo, Mallakastër.

On 06.02.2021, around 22:00, in the village of Drenovë, Mallakastër, in the apartment, the citizen E. H (who suffers from mental health problems), for weak motives hit with a sharp tool (knife), her father, citizen FH, 60 years old and brother, citizen NH, 27 years old, who are in the Fier Regional Hospital, under the care of doctors out of danger for life.

The materials will be forwarded to the Prosecutor’s Office at the Court of First Instance Fier for the criminal offense “Domestic Violence”.