Një 28-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi u kap duke vjedhur automjetin tip “Fiat Punto” në pronësi të shtetasit E. B., i cili e kishte parkuar mjetin pranë banesës.

Ngjarja u regjistrua në fshatin Kolonjë, Lushnje, ndërsa materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë për veprën penale “Vjedhje”.

Informacion

Vodhi automjetin e parkuar para banesës, kapet dhe arrestohet në flagrancë nga Policia, autori i dyshuar.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Tepelenë, kapën dhe arrestuan në flagrancë shtetasin:

A.D., 28 vjeç, banues në Bënçë, Tepelenë.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë pasdites së djeshme, në fshatin Kolonjë, Lushnjë, ka vjedhur automjetin tip “Fiat Punto” në pronësi të shtetasit E. B., i cili e kishte parkuar mjetin pranë banesës.

U sekuestrua në cilësinë e provës materiale automjeti të cilin autori kishte vjedhur.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë për veprën penale “Vjedhje”.

A 28-year-old man has fallen into the hands of the police after he was caught stealing the vehicle type “Fiat Punto” owned by the citizen E. B., who had parked the vehicle near the apartment.

The event was recorded in the village of Kolonjë, Lushnje, while the materials were passed to the Prosecutor’s Office at the Court of First Instance Lushnjë for the criminal offense “Theft”.

information

He stole the vehicle parked in front of the apartment, was caught and arrested in flagrante delicto by the Police, the suspected perpetrator.

Specialists for the Investigation of Crimes at the Lushnja Police Station, in cooperation with the Tepelena Police Station, caught and arrested in flagrante delicto the citizen:

A.D., 28 years old, resident in Bënçë, Tepelena.

The arrest of this citizen was made after yesterday afternoon, in the village of Kolonjë, Lushnjë, he stole the vehicle type “Fiat Punto” owned by the citizen E. B., who had parked the vehicle near the apartment.

The vehicle which the perpetrator had stolen was seized as material evidence.

The materials were forwarded to the Prosecutor’s Office at the Court of First Instance Lushnja for the criminal offense “Theft”.