Një aksident me vdekje ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Fier, ku ka humbur jetën 30-vjeçari Klement Basha.

Burime bëjnë me dije se Basha ishte infermier në spitalin e Fierit, dhe ku po shkonte mëngjesin e sotëm me mjetin e tij, përpara përplasjes fatale që i mori jetën.

Për shkak të dëmtimit shumë të madh të mjetit tip benz, është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve për nxjerrjen e 30-vjeçarit nga makina, ndërkohë që Policia ka shoqëruar për të dhënë sqarime dhe drejtuesin e mjetit maune, Bardhi Spahia.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

Njoftimi i policisë:

Sot rreth orës 06:20, në aksin rrugor Fier-Patos, në vendin e quajtur “Portëz”, shetasi K. B., 30 vjeç, banues në Fier, duke drejtuar automjetin tip “Benz” është përplasur me kamionin me drejtues shtetasin B. S., 52 vjeç, banues në Fier.

Si pasojë e përplasjes ka gjetur vdekjen drejtuesi i automjetit tip “Benz” shtetasi K. B.

Eshtë shoqëruar në Komisariat drejtuesi i kamionit, shtetasi B. S dhe po kryhen veprimet procedurale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

 

A fatal accident occurred this morning in Fier, where 30-year-old Klement Basha lost his life.

Sources suggest that Basha was a nurse in the hospital of Fier, and where he was going this morning with his vehicle, before the fatal collision that took his life.

Due to the very big damage of the benz type vehicle, the firefighters had to intervene to get the 30-year-old out of the car, while the Police accompanied the driver of the barge, Bardhi Spahia, to give explanations.

The investigation team is working to fully clarify the circumstances of the accident.

Police notification:

Today around 06:20, on the road axis Fier-Patos, in the place called “Portëz”, a citizen KB, 30 years old, resident in Fier, driving a vehicle type “Benz” collided with a truck driven by a citizen BS, 52 years old , resident in Fier.

As a result of the collision, the driver of the “Benz” type vehicle, citizen K. B., died.

The driver of the truck, citizen B. S, was escorted to the police station and procedural actions are being carried out.

The investigation team is working to fully clarify the circumstances of the accident.