Një 10-vjeçar është përplasur nga një automjet ditën e sotme duke përfunduar në spitalin e Traumës në Tiranë , për shkak të plagëve shumë të rënda.
Ngjarja ka ndodhur në rrugën e fshatit Barbulloje e re në Lezhë, ku burimet bëjnë me dije se shoferi nuk i ka dhënë ndihmën e parë fëmijës, por është larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.

Bëhet me dije se fëmija ka qenë duke u kthyer nga shkolla dhe është përplasur sapo ka zbritur nga furgoni, së bashku me bashkëmoshatarët e tij.
Policia vijon hetimet për zbardhjen e ngjarjes, dhe për identifikimin e drejtuesit të mjetit që ka shkaktuar aksidentin.

A serious incident is reported to have occurred today, where a vehicle crashed into a 10-year-old child.

As a result of the collision, the child was injured and was rushed to hospital. It is learned that the event took place on the road of the new village Barbulloje in Lezha.

According to the testimonies of the persons present at the scene, the driver of the vehicle left quickly and did not give first aid to the child.
After being sent urgently to the regional hospital, the 10-year-old had complications and was sent to the Trauma Hospital for more specialized service.
He was returning from school as he crashed as he got out of the van with his peers.