Një 62-vjeçar ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme në Durrës. Ai ishte duke u kthyer në shtëpi me biçikletë rreth orës 22:55, në lagjen nr.6 të qytetit bregdetar kur një makinë ende e paidentifikuar e goditi.

Përplasja ishte fatale për të moshuarin me inicialet H.B. që ndërroi jetë në vend. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen, identifikimin dhe kapjen e autorit, që u largua me shpejtësi për të humbur gjurmët.

Kamerat e sigurisë në zonë pritet që të ndihmojnë policinë për të identifikuar autorin.

A 62-year-old man passed away tonight in Durrës. He was returning home by bicycle around 10:55 p.m., in the No. 6 neighborhood of the coastal city when a still unidentified car hit him.

The collision was fatal to the elderly man with the initials H.B. who passed away on the spot. The investigative team is at the scene and is working to uncover, identify and apprehend the perpetrator, who left quickly to lose track.

Security cameras in the area are expected to help police identify the perpetrator.