Për pak mund të ishte një tragjedi nëse do të kishte shpërthyer në flakë.

Kamioni me targa bullgare, i cili po transportonte gaz ka pësuar aksident pranë Qafë Thanës.

Burime pranë policisë kanë bërë me dije se nuk ka të lënduar por vetëm dëme materiale.

Në vendin e ngjarjes ka shkuar policia për të përcaktuar shkaqet e këtij aksidenti.

Paraprakisht mendohet se shoferi ka humbur kontrollin dhe ka rënë disa metra në anë të rrugës.

It could almost have been a tragedy if it had exploded in flames.

A truck with Bulgarian license plates, which was transporting gas, had an accident near Qafë Thana.

Sources close to the police have indicated that there are no injuries but only material damage.

Police went to the scene to determine the causes of this accident.

Preliminarily it is thought that the driver lost control and fell a few meters on the side of the road.