Një 67-vjeçar me iniciale XH.K. është mbytur pasditen e sotme në plazhin e Golemit teksa ka qenë duke u larë në det.

Policia njofton se tashmë grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të saj.

Njoftimi i policisë:

Më datë 21.07.2021, rreth orës 14:45, në plazhin e Golemit dyshohet se është mbytur duke u larë në det shtetasi Xh. K., 67 vjeç.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

A 67-year-old with the initials XH.K. was drowned this afternoon on the beach of Golem while he was bathing in the sea.

Police announce that the investigative group is already at the scene and is working to clarify its circumstances.

Police notification:

On 21.07.2021, around 14:45, on the beach of Golem, it is suspected that the citizen Xh. K., 67 years old.

The investigation team is at the scene and is working to clarify the circumstances of the event.