Një aksident është shënuar ditën e sotme në zonën e Livadhes, në Bashkinë Finiq. 78-vjeçaren Eli Marini është përplasur nga një mjet. Shoferi është larguar nga vendi i ngjarjes, duke e lënë të plagosurën në vend.

E moshuara është ndihmuar nga kalimtarët e rastit, të cilët e Sarandës, nga ku raportohet se gjendja e saj është shumë e rëndë.

78-vjeçarja Eli Marini kishte dalë nga banesa për të kullosor bagëtitë, në momentin që është goditur nga mjeti.

Policia ndodhet në vendngjarje për të zbardhur dinamikën e saj, si dhe i është vënë në kërkim shoferit që ka kryer aksidentin.

Njoftimi i Plolicisë:

Sarandë/Informacion parparak

Sot, rreth orës 07:20 në Livadhja, Finiq, një mjet ende i paidentifikuar ka aksidentuar këmbësoren shtetasen E. M., rreth 75 vjeçe, banuese në Livadhja, e cila u dërgua në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit i cili pas aksidentit është larguar nga vendngjarja.

 

An accident was recorded today in the area of ​​Livadhe, in the Municipality of Finiq. Journalist Shpresa Dine reports for “BalkanWeb” that 78-year-old Eli Marini was hit by a vehicle. The driver left the scene, leaving the injured on the spot.

The elderly woman was helped by passers-by in Saranda, where it is reported that her condition is very serious.

Eli Marini, 78, had left the apartment to graze cattle when she was hit by a vehicle.

Police are at the scene to uncover its dynamics, and have been looking for the driver who committed the accident.

Police Notice:

Saranda / Preliminary information

Today, around 07:20 in Livadhja, Finiq, a still unidentified vehicle injured a pedestrian, citizen E. M., about 75 years old, resident in Livadhja, who was taken to hospital and is under the care of doctors.

The investigation team is working to identify and apprehend the driver of the vehicle who left the scene after the accident.