Një ngjarje e rëndë është shënuar së fundmi në Greqi. Një shqiptar, i shtruar në spytalin Attikon, ka goditur me thikë infermieren dhe më pas është vetëhedhur nga kati i pestë.

59-vjeçari, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur ende ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Ai ishte operuar pak ditë më parë dhe pas dy ditësh do të linte spitalin. Shqiptari ndante dhomën me tre persona të tjerë, dhe pasi i ra alarmit të infermieres, e priti atë me një thikë në dorë prapa derës, e kur ajo erdhi e goditi pa pushim.

Infermierja greke ka marrë plagë të rënda në kokë dhe gjoks por mësohet se është jashtë rrezikut për jetën.

Infermierja është 32 vjeç, e martuar dhe nënë e dy fëmijëve.

 

A serious event has recently been recorded in Greece. An Albanian, hospitalized in Attikon hospital, stabbed the nurse and then threw himself from the fifth floor.

The 59-year-old, whose identity has not been made public yet has died instantly.

He had surgery a few days ago and would leave the hospital in two days. The Albanian shared the room with three other people, and after the nurse rang the alarm, he cut her with a knife in the hand behind the door, and when she came he hit her relentlessly.

The Greek nurse has received serious injuries to the head and chest but is learned to be out of danger for life.

The nurse is 32 years old, married and mother of two children.