Shpërthen lëndë plasëse në një banesë në fshatin Katundi i Ri, në Elbasan.

Burime bëjnë me dije se banesa është në pronësi të shumëkërkuarit, Talo Çela.

Policia e Elbasanit sqaroi se shtëpia ku ka shpërthyer lënda plasëse është e pabanueshme. Mësohet se si shkak i shpërthimit janë regjistruar vetëm dëme materiale.

Forcat e policisë janë vendngjarje për sqarimin e rrethanave, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Lexo edhe: I ekzekutuan vëllanë! Kush është Talo Çela, dora pas vrasjeve të bujshme, lidhja me grabitjen në Rinas

Kujtojmë se ka kaluar një muaj, nga vrasja e Bujar Çelës, vëllait të Talo Çelës, e ndodhur rreth orës 05:45 të mëngjesit të 17 shtatorit.


Informacion:

Më datë 05.11.2020, rreth orës 04:45, në fshatin Katundi i Ri, Elbasan, në pjesën e jashtme të banesës e cila është e pabanueshme në pronësi shtetasit T.Ç., 49 vjeç, ka shpërthyer një sasi dyshohet lëndë plasëse, ku si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor ku vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Explosives explode in an apartment in the village of Katundi i Ri, in Elbasan.

Sources suggest that the apartment is owned by the highly wanted, Talo Çela.

Elbasan police clarified that the house where the explosive exploded is uninhabitable. It is learned that only material damage was recorded as the cause of the explosion.

Police forces are on the scene to clarify the circumstances, identify and apprehend the perpetrator.

We recall that a month has passed since the murder of Bujar Çela, Talo Çela’s brother, which happened around 05:45 on the morning of 17 September.

information:

On 05.11.2020, around 04:45, in the village of Katundi i Ri, Elbasan, in the outer part of the apartment which is uninhabitable owned by the citizen T.Ç., 49 years old, a quantity of suspected explosives exploded, where as a consequence there is only material damage.

Police forces and the investigative group immediately went to the scene where the actions continue to clarify the circumstances of the event, identify and apprehend the perpetrator.