Një ngjarje e rëndë i ka ndodhur drejtorit sportiv të Lazios dhe ish-sulmuesit të kombëtares kuqezi, Igli Tare.

Mediat italiane raportojnë se ai është sulmuar nga një pitbull teksa kishte dalë shëtitje me qentë e tij.

Ngjarja ndodhi në Romë, afër vendbanimit të tij në Olgiata ku është vendosur prej disa kohësh bashkë me familjen.

Tare mori dëmtime të lehta ndërsa njëri nga qentë e tij ngordh si pasojë e sulmit nga pitbulli.

Ndërkohë, Konsorciumi i Olgiata, pasi rindërtoi të gjithë ngjarjen njoftoi se ka ndërmarrë të gjithë hapat e nevojshëm hetimorë.

A serious incident happened to the sports director of Lazio and the former striker of the red and black national team, Igli Tare.

Italian media report that he was attacked by a pit bull as he was out for a walk with his dogs.

The event took place in Rome, near his residence in Olgiata where he has been staying with his family for some time.

Tare received minor injuries while one of his dogs died as a result of the pit bull attack.

Meanwhile, the Olgiata Consortium, after reconstructing the whole event, announced that it has taken all the necessary investigative steps.