Tre automjete jane perfshire nje aksident ne aksin rrugor Plepa-Shkozet.

Si pasoje e perplasjes kater persona perkatesisht tre drejtuesit e automjeteve dhe nje pasagjer kane mbetur te plagosur.

Ata jane transportuar drejt spitalit te Durresit ku ndodhen nen kujdesin e mjekeve pa rrezik per jeten.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon zbardhjen e shkakunt të aksidentit.

Three vehicles were involved in an accident on the Plepa-Shkozet road axis.

As a result of the collision, four people, respectively three drivers and a passenger were injured.

They were transported to the hospital of Durres where they are under the care of doctors without risk to life.

The investigation team is at the scene and is working to clarify the cause of the accident.