Mbrëmjen e kaluar dy persona u plagosën në Milano pas një sherri me një shqiptar. Bëhet fjalë për plagosjen e dy burrave të moshës 33 dhe 39, të dy marokenë, ngjarje e cila ndodhi rreth orës 1 të mëngjesit në Via Gigante, një lagje multi-etnike që ka qenë në qendër të lajmeve disa herë. Gjatë një grindjeje për larje hesapesh dy Afrikanët e Veriut u plagosën me armë zjarri nga një shqiptar i cili është shpallur në kërkim tani nga policia.

Njëri njëri nga dy të plagosurit ka një plumb në kokë, dhe është në gjendje të rëndë në Poliklinikë ku iu nënshtrua operacionit. Tjetri u godit në kofshë dhe u dërgua në spitalin Niguarda.

Burimi:ilgiorno.it

 

Last night two people were injured in Milan after a quarrel with an Albanian. It is about the injury of two men aged 33 and 39, both Moroccans, an event which took place around 1 am in Via Gigante, a multi-ethnic neighborhood that has been in the news several times. During a brawl over money laundering, two North Africans were shot and wounded by an Albanian man who has now been declared wanted by police.

One of the two injured has a bullet in the head, and is in serious condition at the Polyclinic where he underwent surgery. The other was hit in the thigh and taken to Niguarda Hospital.