Policia ka dhënë informacion zyrtar mbi plagosjen në fund të rrugës ‘’5 Maji’’ në Tiranë.

Sipas njoftimit zyrtar, Kevin Cungu ka plagosur 30- vjeçarin Rexhep Gjeli me pistoletë dhe është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes.

Po Cungu është identifikuar menjëherë nga Policia dhe zona tashmë është rrethuar atë. Ndërkohë gazetarja Dorjana Bezat raporton për BalkanWeb se sherri nisi për motive banale, teksa dy protagonistët e ngjarjes fillimisht janë zënë me fjalë, dhe më pas sherri ka ekzaltuar në plagosje nga ana e Kevin Cungut.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Policia identifikon autorin e dyshuar të plagosjes me armë të 30-vjeçarit.

Vijon krehja e zonës për kapjen e tij.

Më datë 11.09.2020, rreth orës 21:26, në fund të rrugës “5 Maji”, pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta, dyshohet se shtetasi me iniciale K. C, ka plagosur me armë zjarri pistoletë në këmbë shtetasin R.Xh., 30 vjeç, i cili u dërgua në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe falë veprimeve të shpejta kanë bërë identifikimin e autorit të dyshuar.

Policia ka rrethuar zonën dhe vijon krehja e saj për kapjen e autorit, i cili menjeherë pas plagosjes është larguar nga vendngjarja .

Police have provided official information on the injury at the end of “5 Maji” street in Tirana.

According to the official announcement, Kevin Cungu wounded 30-year-old Rexhep Gjeli with a pistol and immediately left the scene.

Yes Cungu was immediately identified by the Police and the area has already been cordoned off. Meanwhile, journalist Dorjana Bezat reports for BalkanWeb that the quarrel started for banal motives, while the two protagonists of the event were initially caught up in words, and then the quarrel escalated into an injury by Kevin Cung.

NOTICE BY THE POLICE

Police identify the suspected perpetrator of the 30-year-old’s gunshot wound.

The combing of the area for his capture continues.

On 11.09.2020, around 21:26, at the end of “5 Maji” street, after an instant conflict, for weak motives, it is suspected that the citizen with the initials K. C, wounded the citizen with a pistol firearm in the leg. R.Xh., 30 years old, who was taken to hospital and is under the care of doctors out of danger for life

Police services immediately went to the scene and thanks to quick actions have identified the suspected perpetrator.

Police have cordoned off the area and continue combing to catch the perpetrator, who immediately after the injury left the scene.