Moderatorja Bora Zemani dhe aktori i humorit Donald Veshaj janë ndarë përfundimisht, duke fshirë njëri-tjetrin jo vetëm nga jeta reale, por edhe ajo virtuale.

Xhelozia është bërë shkak që ata t’i japin fund bashkëjetesës disamujore në Tiranë dhe ka qenë Donaldi ai që ka marrë valixhet dhe është larguar nga shtëpia ku jetonin.

Ky vendim erdhi pas një periudhe ndarjesh dhe ribashkimesh të njëpasnjëshme që nga gushti i vitit të kaluar direkt pas zyrtarizimit të lidhjes. Çifti që e zyrtarizoi historinë e tyre, pas karantinës ka pasur disa mosmarrëveshje që i ka çuar në këtë vendim, njohje që filloi gjatë programit “Treshat”.

Sipas miqve të tyre, vështirë të thuhet se këtë herë bëhet fjalë për një zënkë të momentit, pasi edhe kur kanë pasur situata të tilla më parë, ata nuk i kanë fshirë gjurmët e lidhjes së tyre dhe janë rikthyer shpejt te njëri-tjetri.

Në fillimet e tyre ata u konsideruan një nga çiftet më të përfolura, për faktin se luanin me idenë që janë më shumë kolegë që shkojnë mirë në televizion, sesa të dashur. Ishte Bora, e cila theu heshtjen duke publikuar foton e parë të tyre si çift nga bregdeti i Jugut, ku dhe celebruan kështu publikisht këtë histori dashurie të lindur në televizion.

Ajo pranoi në këtë mënyrë publikisht marrëdhënien e tyre të dashurisë, ndërsa zgjodhi ta mbulonte fytyrën e tij me një emoji, ndonëse dukej qartazi se ishte ai, duke shkruar: “Me këtë çunin, identitetin e tij nuk dua ta zbuloj”.

Ndërkohë, ata vazhdonin e informonin ndjekësit me postimet e tyre, deri në momentin që zhdukën gjithçka. Kjo ndarje erdhi vetëm pak kohë pasi Bora Zemani e çoi në tjetër nivel lidhjen me Donald Veshajn, dhe çifti nisi bashkëjetesën pas ribashkimit të tyre. Ribashkimin e vërtetuan në imazhin e parë bardhezi të publikuar në “Instastory” nga Bora, ku shihej që ajo i kishte “shtrënguar” buzët moderatorit dhe krahas postimit e etiketonte Donaldin dhe e pyeste: “Kështu?”.

Ndërsa në imazhin e dytë ishte Donaldi ai që kishte “shtrënguar” Borën nga buzët, teksa kjo e fundit shkroi: “Apo kështu?”. Ndërkohë, në fotot e ripostuara nga Donaldi në llogarinë e tij në “Instagram”, moderatori i jepte një “përgjigje” Borës, duke zgjedhur imazhin e dytë.

Kjo ishte lëvizja e parë me foto, pas një deklarate të Borës në lidhje me rëndësinë që kishte Donaldi në jetën e saj. E tashmë të gjitha këto foto që ndërtonin ditarin e dashurisë së tyre, i kanë zhdukur.

RRËFIMET E ISH-ÇIFTIT, KUR MENDONIN SE DO KALONIN JETËN BASHKË

Por ndarja vjen pas disa rrëfimeve të ish-çiftit se ata e donin aq shumë njëritjetrin sa do ta kalonin jetën bashkë. Gjatë një interviste të zhvilluar vitin e kaluar, Bora Zemani deklaroi se Donaldi ishte dashuria e jetës së saj. Por më vonë patën disa mosmarrëveshje dhe madje i fshinë të gjitha fotot çift që kishin postuar në rrjetet e tyre sociale.

Më pas, e ftuar të ”Shiko kush luan”, Bora tregoi se jo vetëm e kishte rregulluar marrëdhënien, por ishte e bindur se Donaldi është zgjedhuri i saj. Ajo u bë pjesë e lojërave, sfidave të ndryshme, si dhe iu përgjigj pyetjeve pikante për të rrëmbyer sa më shumë pikë për skuadrën e saj. Një ndër pyetjet lidhej me jetën e saj private: “A është Donaldi përputhja jote, pra dashuria e jetës tënde?”.

Pa hezituar, moderatorja u përgjigj: “Po, sigurisht!”. Ndërkohë, Donald Veshaj nga ana e tij tregoi se di si ta bëjë të lumtur Bora Zemanin dhe së fundmi ka realizuar një portret shumë të bukur të moderatores. Aktori ka postuar një video ku shfaq procesin e realizimit të këtij projekti, duke i bërë edhe një dedikim partneres.

“Për ty Bora”, shkruan Donaldi krah surprizës që çdo vajzë do ta donte, duke shprehur kështu talentin në pikturë, degë për të cilën ka ndjekur studimet e larta në Universitetin e Arteve. Përpos deklaratave të dashurisë që i bëjnë njëri-tjetrit në jetën e përditshme, për Borën e Donaldin ka vend edhe për ta shprehur dashurinë në rrjet.

Kështu, tre muaj pas ribashkimit ra në në sy komenti i Borës, ndërsa i drejtohej Donaldit me fjalët: “Të duaaaa”, dhe Donaldi që ia ktheu: “Unë më shuuuumë”. Kujtojmë që çifti janë bashkë prej gati tre vitesh dhe ndonëse në fillim preferuan ta ruanin larg publikut lidhjen e tyre, tani nuk i kursejnë deklaratat e dashurisë.

Gjatë kësaj periudhe, ata kanë pasur ndarje të shkurtra, por që i kanë superuar duke e kaluar lidhjen në tjetër nivel. Së fundi, moderatorja e ‘Për’puthen” u bë qendër e lajmeve rozë dhe postimeve në “Instagram”. Shkak për këtë u bënë disa biseda, ku sipas komentuesve të ndryshëm, Bora i ka kërkuar një personi të saj të njohur të mbyllë një profil në “Instagram”.

Në “screenshoot”-et e postuara, Zemani shprehej se personi në fjalë po i prish punë produksionit të “Për’puthen” duke zbuluar të shkuarën e konkurrentëve. Mirëpo, në një reagim në “Instagram”, Bora ka treguar se e gjitha kjo është manipulim dhe mesazhet ishin false. Këtë sezon televiziv Bora Zemanin e shohim në drejtimin e “Për’puthen” në “Top Channel”, ndërkohë që së fundmi u rikonfirmua romanca me Donald Veshajn, i cili po ashtu përmendej në mesazhet private të “Instagram”-it, por të cilat ajo mohoi të ishin të sajat.

BORA DHE DONALDI, HISTORIA E KOLEGËVE QË U BËNË TË DASHUR

Kanë kaluar gati tre vjet që kur moderatorja Bora Zemani filloi të shoqërohej me një nga vëllezërit binjakë të spektaklit të humorit “Al Pazar”, Donald Veshaj. Vëllai misterioz dhe i diplomuar për pikturë i Romeo Veshajt nuk e fsheh tashmë lidhjen me Borën, të cilën e kishte edhe kolege në projektin televiziv “Treshat”, pjesë e të cilit ishte edhe Romeo.

Bora është një mami e lumtur e djalit të saj Arbor nga martesa me DJ Vin Velin, ndërkohë që Donaldi është beqar dhe tashmë ata e shohin njëritjetrin si një familje, pasi kanë nisur bashkëjetesën në Tiranë. Kështu, pas fotove që Bora postonte nga shtëpia e Donaldit në Vlorë, erdhën fotot e pushimeve të tyre në Jug, ku Bora shfaqej në fillim me gërshetat ngjyra-ngjyra.

Me shumë gjasa i bëri posaçërisht kur vendosi të deklarohej si e dashura e piktorit, Donald, i cili në ekran njihet si aktor humori. Pak kohë më parë, Bora kishte bërë një foto duke pirë kafe në kuzhinën e Donaldit, të shoqëruar me diçiturën: “Gjithçka çfarë dua është dashuri dhe një kafe!”.

E disa javë më pas, në programin “E diela shqiptare” ku gatuante Donaldi, ndjekësit vunë re që kuzhina ku kishte bërë fotot Bora ishte, në fakt, shtëpia e Donaldit. Gjatë këtij emisioni, ku ishte prezent edhe Ardit Gjebrea, meqë ishte puntata e fundit e programit “E diela shqiptare”, Arditi nuk la rast pa i ngacmuar Borën dhe Donaldin për marrëdhënien e tyre të dashurisë.

Në një moment, teksa zbritën shkallët e restorantit, Donaldi veshi sandalen e Borës dhe i pyetur nga Gjebrea, e ka cilësuar atë si Hirushe.

“Dhe kur e pyes unë ‘Je ti Hirushja’, ajo thotë po! Pyes Donaldin ‘Je ti princi’? Ai thotë po”. Shpesh, paparazzi i “Panorama Plus” i ka fotografuar të veshur në stilin sportiv në shoqërinë e njëri-tjetrit, fakt që tregonte se ata ishin 24 orë në 24 bashkë, për shkak edhe të projektit të përbashkët që bënin në televizion si kolegë.

Prezantuesja, e cila i dha fund lidhjes disavjeçare me Dj Vin Velin, vendosi ta konfirmonte deri diku historinë e re të dashurisë në emision. Prej muajsh përflitej se ajo dhe aktori ishin në një lidhje, por në fillim u komentua si një thashethem i radhës. Por lajmi kishte një ekskluzivitet në ekranin e televizionit ku transmetohej programi i tyre “Treshat”.

Bora, Donaldi dhe Romeo ishin të ftuar në “Tring Stars” për të folur për projektin e ri që i bëri bashkë në televizion e teksa zbuluan shumë rreth emisionit të tyre, gjatë intervistës ranë në sy ngacmimet që Donaldi i bënte Borës. Fillimisht, Donaldi i përmendi Borës këmbët e lyera me krem shkëlqyes dhe moderatorja i bashkoi këmbët e saj.

Ndërsa Romeo i bëri shumë komplimente ‘kunatës’. Pas kësaj, Bora e falënderoi Romeon duke i dhuruar një puthje në faqe, si njeriut të familjes, ndërsa Donaldi, si për të konfirmuar që ata nuk ishion thjesht kolegë, tha me shaka: “E kemi mikeshë familjare”. Por kjo lidhje e bërë familjare nuk shkoi sipas parashikemeve të vetë protagonistëve, miqve dhe të afërmve.

/Panoramaplus.al

Moderator Bora Zemani and comedian Donald Veshaj are finally separated, erasing each other not only from real life, but also the virtual one.

Jealousy has caused them to end their months of living together in Tirana, and it was Donald who took the suitcases and left the house where they lived.

This decision came after a period of successive separations and reunions since August last year directly after the formalization of the union. The couple who made their story official, after the quarantine, had some disagreements that led them to this decision, an acquaintance that started during the “Treshat” program.

According to their friends, it is difficult to say that this time it is a quarrel of the moment, because even when they have had such situations before, they have not erased the traces of their relationship and have quickly returned to each other.

In the beginning they were considered one of the most talked about couples, for the fact that they played with the idea that they are more colleagues who go well on television, than lovers. It was Bora who broke the silence by posting their first photo as a couple from the South Coast, where they publicly celebrated this television-born love story.

She thus publicly acknowledged their love affair, as she chose to cover his face with an emoji, although it clearly seemed to be him, writing: “With this boy, I do not want to reveal his identity.”

Meanwhile, they continued to inform the followers with their posts, until the moment they disappeared everything. This separation came only a short time after Bora Zemani took the relationship with Donald Veshaj to another level, and the couple started living together after their reunion. The reunion was confirmed in the first black and white image published on “Instastory” by Bora, where it was seen that she had “tightened” the moderator’s lips and besides the post, she labeled Donald and asked: “So?”.

While in the second image it was Donald who had “squeezed” Snow from his lips, as the latter wrote: “Or so?”. Meanwhile, in the photos reposted by Donald on his Instagram account, the moderator gave a “response” to Bora, choosing the second image.

This was the first photo move, following a statement from Bora about the importance Donald had in her life. And now all these photos that built the diary of their love, have disappeared.

STORIES OF THE EX-COUPLE, WHEN THEY THOUGHT THAT THEY WOULD GO TOGETHER

But the separation comes after some confessions of the former couple that they loved each other so much that they would spend their lives together. During an interview conducted last year, Bora Zemani stated that Donald was the love of her life. But later they had some disagreements and even deleted all the couple photos they had posted on their social networks.

Afterwards, invited to “Shiko kush luan”, Bora showed that not only had she arranged the relationship, but she was convinced that Donald is her choice. She became part of games, various challenges, and answered spicy questions to grab as many points for her team. One of the questions related to her private life: “Is Donald your match, the love of your life?”.

Without hesitation, the moderator replied: “Yes, of course!”. Meanwhile, Donald Veshaj for his part showed that he knows how to make Bora Zemani happy and recently realized a very beautiful portrait of the moderator. The actor has posted a video where he shows the process of realization of this project, making a dedication to his partner.

“For you Bora”, writes Donald next to the surprise that every girl would love, thus expressing her talent in painting, a branch for which she attended higher studies at the University of Arts. In addition to the declarations of love they make to each other in daily life, for Bora and Donald there is also room to express love on the network.

So, three months after the reunion, Bora’s comment came to the fore, as he addressed Donald with the words: “I love you”, and Donald who replied: “I shuuuumë”. Recall that the couple have been together for almost three years and although at first they preferred to keep their relationship away from the public, now they do not spare declarations of love.

During this period, they have had brief separations, but they have overcome them by taking the connection to the next level. Finally, the moderator of “Për’puthen” became the center of pink news and posts on “Instagram”. The reason for this was several conversations, where according to various commentators, Bora asked a well-known person to close a profile on “Instagram”.
In the “screenshots” posted, Zemani said that the person in question is disrupting the production of “Për’puthen” by revealing the past of the competitors. However, in a reaction on “Instagram”, Bora has shown that all this is manipulation and the messages were false. This TV season we see Bora Zemani in the direction of “Për’puthen” on “Top Channel”, while recently the romance with Donald Veshaj was reconfirmed, who was also mentioned in the private messages of “Instagram”, but which she denied they were hers.

BORA AND DONALDI, THE STORY OF COLLEAGUES THAT BECAME LOVE

It has been almost three years since the moderator Bora Zemani started associating with one of the twin brothers of the comedy show “Al Pazar”, Donald Veshaj. Romeo Veshaj’s mysterious brother and graduate in painting no longer hides his connection with Bora, who also had a colleague in the TV project “Treshat”, of which Romeo was a part.

Bora is a happy mom of her son Arbor from her marriage to DJ Vin Velin, while Donald is single and now they see each other as a family, after they started living together in Tirana. Thus, after the photos that Bora posted from Donald’s house in Vlora, came the photos of their vacation in the South, where Bora first appeared with colorful braids.

Most likely she did it especially when she decided to declare herself as the girlfriend of the painter, Donald, who on screen is known as a comedian. Not long ago, Bora had taken a picture of herself drinking coffee in Donald’s kitchen, accompanied by the caption: “All I want is love and a coffee!”.

And a few weeks later, in the program “Albanian Sunday” where Donald was cooking, followers noticed that the kitchen where Bora had taken photos was, in fact, Donald’s house. During this show, where Ardit Gjebrea was also present, since it was the last episode of the program “Albanian Sunday”, Arditi did not leave a chance without teasing Bora and Donald about their love affair.

At one point, as the restaurant stairs descended, Donald put on Bora’s sandal and, when asked by Gjebrea, described her as Cinderella.

“And when I ask her ‘Are you Cinderella’, she says yes! I ask Donald ‘Are you a prince’? “He says yes.” Often, the “Panorama Plus” paparazzi photographed them dressed in a sporty style in each other’s company, a fact that showed that they were together 24 hours a day, due to the joint project they did on television as colleagues.

The presenter, who ended her several-year relationship with Dj Vin Velin, decided to confirm to some extent the new love story on the show. It has been rumored for months that she and the actor were in a relationship, but at first it was commented as another rumor. But the news had an exclusivity on the television screen where their program “Treshat” was broadcast.

Bora, Donald and Romeo were invited to “Tring Stars” to talk about the new project they did together on television and as they found out a lot about their show, during the interview the harassment that Donald did to Bora stood out. Initially, Donald mentioned to Bora the legs painted with shiny cream and the moderator joined her legs.

While Romeo made many compliments to his ‘sister-in-law’. After that, Bora thanked Romeo by giving him a kiss on the cheek, as a family man, while Donald, as if to confirm that they were not just colleagues, said jokingly: “We have family friends”. But this family connection did not go according to the predictions of the protagonists themselves, friends and relatives.