Videoja e mëposhtme tregon makinën tip Ford që përfundoi në arë pas një aksidenti që ndodhi ditën e sotme në aksin Shkodër-Lezhë.

Drejtuesja e mjetit me inicialet M.C, së bashku me 3 persona të tjerë pasagjerë në mjetin tip Ford janë plagisur dhe janë dërguar në spital.

“Lezhë/Informacion paraprak

Në aksin rrugor Shkodër-Lezhë, në afërsi të vendit të quajtur ” Kryqëzimi i Gjadrit ” , mjeti tip “Ford” me drejtuese shtetasen M.C., ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga.

Për pasojë kanë marrë dëmtime drejtuesja e mjetit dhe 3 shtetasit që ndodheshin pasagjerë në këtë mjet, të cilët janë dërguar në spitalin Rajonal Lezhë dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor në vendngjarje po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes,” njoftoi Policia.

The following video shows the Ford car that ended up in the field after an accident that happened today on the Shkodra-Lezha axis.

The driver of the vehicle with the initials M.C, together with 3 other passengers in the Ford vehicle were injured and taken to hospital.

“Lezha / Preliminary information

In the road axis Shkodër-Lezhë, near the place called “Crossroads of Gjadri”, the vehicle type “Ford” driven by the citizen M.C., has lost control going off the road.

As a result, the driver of the vehicle and 3 citizens who were passengers in this vehicle were injured, who were sent to the Lezha Regional Hospital and are under the care of doctors.

The investigation team at the scene is working to fully clarify the cause and circumstances of the event, “announced the Police.