Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasin Klajdi Shundi, 34 vjeç.

Ai akuzohet se vrau kunatin e tij, shtetasin Vladimir Zvezhda, duke e qëlluar me thikë në pjesën e qafës, plagë e cila ishte fatale për të.

Ngjarja ndodhi rreth orës 03:00 të mëngjesit të sotëm. Policia thotë se autori ishte në gjendje të dehur kur u grind me kunatin dhe më pas ndërmori aktin e rëndë, atë të vrasjes.

Njoftimi:

Rreth orës 03:45 të mëngjesit të sotëm, në rrugën “5 Maji” pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta shtetasi K.Sh., 34 vjeç, në gjendje të dehur ka goditur me thikë në qafë kunatin e tij shtetasin V.Z., 42 vjeç, i cili si pasojë e plagës së marrë ka ndërruar jetë në spital.

Sherbimet e Policisë kanë shkuar menjeherë në vendngjarje ku kanë bërë të mundur identifikimin, kapjen dhe arrestimin e autorit.

Nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Police have arrested in flagrante delicto the citizen Clyde Shundi, 34 years old.

He is accused of killing his brother-in-law, citizen Vladimir Zvezhda, by stabbing him in the neck, a wound which was fatal for him.

The incident happened around 03:00 this morning. Police say the perpetrator was in a drunken state when he quarreled with his brother-in-law and then undertook the serious act, that of murder.

notification:

At around 03:45 this morning, on “5 Maji” street, after an instant conflict, for weak motives, the citizen K.Sh., 34 years old, in a drunken state, stabbed his brother-in-law, the citizen VZ, in the neck. , 42 years old, who as a result of the received wound died in hospital.

Police services immediately went to the scene where they made it possible to identify, apprehend and arrest the perpetrator.

Under the direction of the Prosecution, the work continues for the full clarification of the circumstances of the event.