Efektivi i “Shqiponjave” me iniciale N.H. i cili vrau me armë zjarri pas mesnate 25-vjeçarin Klodian Rasha është vënë në pranga. Burime bëjnë me dije se ndaj tij ka nisur hetimi për veprat penale “vrasje në tejkalim të kompetenca dhe shpërdorim detyre”. Polici i cili është pezulluar nga detyra është arrestuar nga SHÇBA me urdhër të prokurorisë.

Ngjarja ndodhi rreth orës 01:45 kur i riu kishte dalë nga banesa. Efektivi i policisë pretendon se e ka thirrur për ta kontrolluar për shkak se ai kishte shkelur orën policore. Sipas tij në këtë moment i riu i ka nxjerrë armën dhe për këtë arsye ka qëlluar në drejtim të tij.

Nga ana tjetër familjarët e viktimës pretendojnë se i riu ka qenë i paarmatosur me dy hurma në dorë dhe kishte dalë nga shtëpia për të pirë kafe. Ata kërkojnë të zbardhet sa më shpejt e vërteta e kësaj ngjarje.

Mësohet se 25 vjeçari ka qenë më parë i dënuar për plagosje të lehtë me dashje dhe për heqje të paligjshme të lirisë në vitin 2016.

The “Eagles” effective with the initials N.H. who shot dead 25-year-old Klodian Rasha after midnight has been handcuffed. Sources suggest that an investigation has been launched against him for the criminal offenses of “murder in excess of competence and abuse of office”. The policeman who was suspended from duty was arrested by the CIA by order of the prosecution.

The incident happened around 01:45 when the young man had left the apartment. The police officer claims that he called him to check because he had violated the curfew. According to him, at this moment, the young man pulled out his weapon and therefore fired in his direction.

On the other hand, the relatives of the victim claim that the young man was unarmed with two dates in his hand and had left the house to drink coffee. They want the truth of this event to be revealed as soon as possible.

It is learned that the 25-year-old has previously been convicted of intentionally inflicting minor injuries and unlawful deprivation of liberty in 2016.