Një sherr që nisi për motive banale ka përfunduar në përdorimin e armëve të ftohta (thikë) mbrëmjen e kaluar mes dy shqiptarëve në Greqi.
Mediat greke kanë raportuar se në Strymoniko, Serres përplasja mes dy shqiptarëve përfundoi në një incident të përgjakshëm.

Konkretisht, dy burra 31-vjeçarë nga Shqipëria debatuan me njëri-tjetrin deri sa njëri prej tyre humbi kontrollin dhe nxorri një thikë.

31-vjeçari goditi me thikë bashkëmoshatarin dhe bashkatdhetarin e tij në gjoks dhe për pasojë u shtrua me urgjencë në spitalin e Selanikut ku për fat të mirë mjekohet jashtë rrezikut.

Sakaq policia ka nisur hetimet dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit i cili u largua nga vendi i ngjarjes.

A quarrel that started for banal motives ended in the use of cold steel (knife) last night between two Albanians in Greece.
Greek media have reported that in Strymoniko, Serres the clash between two Albanians ended in a bloody incident.

Specifically, two 31-year-old men from Albania argued with each other until one of them lost control and pulled out a knife.

The 31-year-old stabbed his peer and compatriot in the chest and as a result he was urgently hospitalized in Thessaloniki where he is fortunately treated out of danger.

Police have already launched an investigation and are working to identify and apprehend the perpetrator who fled the scene.