Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur pasditen e sotme në Vlorë. Burime nga policia bëjnë të ditur se rreth ores 17:21, në lagjen “24 Maji”, në vendin e quajtur”Kryqëzimi i Sodës”, një automjet që drejtohej nga P. I., 37 vjeç, banues në Vlorë, ka aksidentuar për vdekje S. G., rreth 75 vjeçe. I moshuari ishte duke lëvizur në këmbë në momentin që është përplasur.

Njoftimi i policisë:

Rreth ores 17:21, në lagjen “24 Maji”, Vlorë, në vendin e quajtur”Kryqëzimi i Sodës”, një automjet, me drejtues shtetasin P. I., 37 vjeç, banues në Vlorë, ka aksidentuar me pasojë vdekje shtetasen S. G., rreth 75 vjeçe, e cila ishte duke lëvizur në këmbë.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Vlorë.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

A fatal accident occurred this afternoon in Vlora. Sources from the police inform that around 17:21, in the neighborhood “24 May”, in the place called “Crossroads of Soda”, a vehicle driven by PI, 37 years old, resident in Vlora, had a fatal accident SG, about 75 years old. The old man was moving on foot at the time of the collision.

Police notification:

Around 17:21, in the neighborhood “24 Maji”, Vlora, in the place called “Crossroads of Soda”, a vehicle, driven by the citizen PI, 37 years old, resident in Vlora, fatally injured the citizen SG, about 75 year old, which was moving on foot.

The driver of the vehicle was escorted to the Vlora Police Station.

The investigation team is at the scene and is working to fully uncover the event.