Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak minuta më parë në zonën e Astirit në Tiranë, ku dyshohetse një grua ka mbetur e plagosur. Burime bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në rrugën “Bajram Dushi”, ndërsa nuk dihen ende rrethanat në të cilat ka ndodhur plagosja.

Paraprakisht thuhet se ka qenë djali i cili ka plagosur nënën e tij, por identitetet e tyre nuk dihen ende, dhe as gjendja e të plagosurës.

Policia dhe ambulanca ndodhen në vendngjarj, ndërsa është shkaktuar panik në zonë, duke qenë se ka pasur mjaft lëvizje nga ana e qytetarëve, që bëjnë dhe përgatitjet e fundit për natën e sotme të ndërrimit të viteve. Vijon…

Gunshots were recorded a few minutes ago in the area of Astiri in Tirana, where a person is suspected of being injured. Sources suggest that the event took place on “Bajram Dushi” street, while the circumstances in which the injury occurred are still unknown.

Police and ambulances are at the scene, while panic has been caused in the area, as there has been a lot of movement by citizens, who are making final preparations for tonight’s turn of the year. Continued …