Plagosi me thikë me pasojë vdekjen e kunati të tij, vihet në pranga nga sherbimet e Policisë autori i dyshuar i ngjarjes.

Rreth orës 03:45 të mëngjesit të sotëm, në rrugën “5 Maji” pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta shtetasi K.Sh., 34 vjeç, në gjendje të dehur ka goditur me thikë në qafë kunatin e tij shtetasin V.Z., 42 vjeç, i cili si pasojë e plagës së marrë ka ndërruar jetë në spital.

Sherbimet e Policisë kanë shkuar menjeherë në vendngjarje ku kanë bërë të mundur identifikimin, kapjen dhe arrestimin e autorit.

He stabbed his brother-in-law to death, and the suspected perpetrator of the incident was handcuffed by the Police.

At around 03:45 this morning, on “5 Maji” street, after an instant conflict, for weak motives, the citizen K.Sh., 34 years old, in a drunken state, stabbed his brother-in-law, the citizen VZ, in the neck. , 42 years old, who as a result of the received wound died in hospital.

Police services immediately went to the scene where they made it possible to identify, apprehend and arrest the perpetrator.