Një aksident me vdekje raportohet në Kurbin. Ngjarja ka ndodhur pranë mbikalimit të Patokut. Si pasojë e aksidentit ka humbur jetën një person.

Abcnews.al mëson se viktima është një i ri me mbiemër Gjeçi, drejtues i mjetit i cili u përplas.

Automjeti i cili drejtohej nga i riu ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Si pasojë e përplasjes së fortë drejtuesi ka marrë plagë të rënda dhe u nis drejt spitalit të Traumës në Tiranë, por fatkeqësisht ndërroi jetë rrugës.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të këtij aksidenti.

A fatal accident is reported in Kurbin. The incident took place near the Patoku overpass. One person lost his life as a result of the accident.

Abcnews.al learns that the victim is a young man with the surname Gjeçi, the driver of the vehicle that crashed.

The vehicle driven by the young man lost control and went off the road. As a result of the strong collision, the driver received serious injuries and was taken to the Trauma Hospital in Tirana, but unfortunately died on the way.

Police are at the scene and have launched an investigation to fully clarify the causes of this accident.